Bleach

20. července 2009 v 14:47 | Majka-san^^ |  Bleach - Info

Název: Bleach/Burichi
Vznik: 2001(manga) - Kubo Tite/2004(anime) - Studio Pierrot
Počet dílů: 227 a stále přibývají
Žánr: akční, bojové, shonen, fantasy

Info:
Bleach
je neukončená shounen manga (komiks pro kluky) psaná a ilustrovaná Kubo Titem, která od roku 2001 vychází v populárním časopise Weekly Shounen Jump.
Ichigo Kurosaki je 15ti letý středoškolák se schopsnotí vidět duchy.Jednoho dne se u něj v pokoji náhle objeví shinigami (bůh smrti) Rukia Kuchiki,čímž mu změní život. Je překvapena že ho vidí, můžou ji vidět jen lidé s velkým reiatsu(duševní energie). Začne mu vysvětlovat co je zač a co tam dělá ale jejich konverzace je přerušena objevením hollowa(zlá duše,monstrum) které ohrožuje jeho rodinu.Rukia se ho snaží zneškodnit ale je zraněna. Aby mohl Ichigo zachránit sebe a svoji rodinu, Rukia mu předá své schopnosti, bodne mu svůj meč,zanpakuto přímo do srdce. A tak porazí hollowa.

Druhý den se Rukia objeví v jeho škole v lidském těle. Protože mu předala všechny své schopnosti, nemůže se vrátit do svého světa, Soul Society(Spolčenstvo duší). Takže čeká až se ji vrátí její schopnosti a Ichigo ji zatím pomáhá s její shinigamskou prací.
Po pár měsících se však na zemi objevuje její bratr Byakuya Kuchiki a její kamarád Renji Abarai. Mají za úkol ji přivést zpátky do Seireitei(Nádvoří Čistých Duší), kde s ní chystají popravu, předání svých sil lidem v SS zakázáno.
Ichigo,aby zabránil popravě se do SS vydává s pár svými kamarády, kteří mají taky velké reiatsu a jisté schopnosti, aby Rukiu zachránil. V Soul Society nastává zmatek..všichni kapitáni a jejich divize hledají Ichiga a jeho přátele a smrt, nebo spíš vražda kapitána Aizena Sosukeho zůstává nepovšimnuta. Což byl jeho a jeho pomocníků cíl. Aizen svoji smrt jen předstíral. Jeho plánem bylo získat Hogyoku, malou věc ukryté v duši Rukie Kuchiki(ta to samozřejmě neví že tam je).Ichigovi se Rukiu podaří před popravou zachránit, s menší pomocí Hanatara(člena 4.divize) nebo Ukitakeho(Rukiin nadřízený a kapitán).Ale před Aizenem ji zachránit nedokáže...
Aizen a další dva kapitánové, Gin Ichimaru a Kaname Tousen zradí SS a uprchnou i s Hogyoku(kterou vyjmuli Rukie z duše) do světa jménem Hueco Mundo(španělsky to znamené něco jako Vzdálený svět) kde se dají dohromady s hollowy.Hogyoku slouží k vylepšení hollowů..ale bude to trvat nejméně rok než se ukáže jeho pravá síla.
Protože Ichigo zachránil SS, dá mu kapitán Ukitake odznak zastupujícího shinigamiho, který může použít když se objeví hollow.

Ale objeví se něco horšího než hollow..Bounto, Arrancarové a na scéně se objevuje i skupina Vizardů u kterých se neví na které jsou straně...jak to bude dál?

Postavy:
- Hlavní protagonisté:
Ichigo Kurosaki - student, shinigami,
Rukia Kuchiki - shinigami patřící do 13.divize, adoptována do urozené rodiny Kuchiki
Orihime Inoue - studentka, Ichigova spolužačka,byla unesena do Hueco Munda Aizenem
Kisuke Urahara (nazýván také Kloboučník) - bývalý shinigami, stvořitel Hogyoku, teď žije v lidském světě a vlastní krámek se sladkostma :D
Renji Abarai - Rukiin kamarád z dětství, podkapitán 6.divize
Byakuya Kuchiki - Rukiin bratr, 28.hlava urozené rodiny Kuchiki, kapitán 6.divize
Toushiro Hitsugaya - nejmladší(jen asi 130 let :D) kapitán v historii, kapitán 10.divize
Rangiku Matsumoto - podkapitánka 10.divize, dohání svého malého kapitána k nepříčetnosti
Kira Izuru - podkapitán a momentální vůdce 3.divize, byl velice loajální Ginovi a tak ho jeho zrada velice zranila
Hisagi Shuuhei - podkapitán 9.divize, hraje na kytaru, je šéfem Seireitei Communication(magazín)

- Hlavní antagonisté:
Aizen Sousuke - bývalý kapitán 5.divize, vypadal tak nevinně a co se z něj vyklubalo
Gin Ichimaru - bývalý kapitán 3.divize, má pořád zavřené oči a pořád se směje, není zlý, jen touží po moci a je Aizenovi věrný a proto s ním šel do Hueca Munda
Kaname Tousen - je slepý, bývalí kapitán 9.divize
Ulquiorra Cifer(popř.Schiffer) - Arrancar,4. Espada, byl vytvořen Aizenem a je mu naprosto loajální, oslovuje ho Aizen-sama
Grimmjow Jeagerjacquez - Arrancar,6. Espada

Další média:
CD - bylo vydáno mnoho hudebních CD.3 originální soundtracky, soundtracky k filmům Memories of Nobody, The Diamond Dust Rebellion a Fade to Black,I Call Your Name. Pak bylo vydáno CD Bleach:The Best obsahující 12 openingů a endingů, následováno Bleach:Best Tunes s dalšími openingy a endingy.
The Bleach Beat Collection je kolekce hudebních CD,produkována společností SonyMusic.Stále vychází a jsou v nich písničky zpívané samotnými seiyu(dabéři postav Bleach)..momentálně má 4 série,přičemž každá série obsahuje asi 5 CD.Vyšlo taky několik drama CD, s originálními hlasy ze seriálu.
Filmy - byli zatím vytvořeny 3 filmy, režiserovány Noriyukim Abem. Všechny vyšli v prosinci.
Prvním filmem je Memories of Nobody(Vzpomínky nikoho).Objevuje se zde nová postava jménem Senna. Je shinigami, ale vůbec si nic nepamatuje, jen ví že se jmenuje Senna a je shinigami. Proč se ji ale pokouší někteří lidé unést? Co skrývá?
Druhým filmem je The Diamond Dust Rebellion.Hlavní postavou je kapitán 10.divize, malý Toushiro Hitsugaya. Dostal za úkol se svou divizí hlídat Královskou pečeť. Jenže ji někdo zkoušel ukrást. Vypadá to že Toushiro toho někoho poznal a tak ho šel sledovat. Jenže Soul Society si myslí, že je zradil...
Třetím filmem je Fade to Black,I Call Your Name a je o přátelství mezi Ichigem a Rukií.V Soul Society se stane nějaký výbuch, který způsobí že všichni shinigami zapomenou na existenci Rukie Kuchiki i Ichiga Kurosakiho. A nejen to..i Rukia zapomene, na Ichiga ale i na to kým je.
Muzikál - Momentálně vyšlo 7 muzikálů Rock Musical Bleach, neboli BuriMyu.
Jejich 7 - Rock Musical Bleach, Saien, The Dark Of The Bleeding Moon, Live Bankai Show Code 001, No Clouds in the Blue Heaven, The All, Live Bankai Show Code 002 a chystá se Live Bankai Show Code 003.Live Bankai Show jsou odlišné od ostatních tím že jsou vtipnější a nejdou moc podle příběhu.Doporučuju!Skvělé obsazení,písničky i choreografie..
Hry - Existuje několik akretních her, asi 5 video her.
Knihy - Bylo vydáno několik artbooků a databooků kreslené autorem.

Uuuf,taký dlouhý článek..zdech :D Pro všechny Bleach maniaky xD Opravdu jsem ho vylepšila :)

Článek je z mého druhého blogu: cwokuv.sblog.cz
Prosím kopíruj se zdrojem, článek mi dal hodně práce x)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vladan Vladan | E-mail | Web | 12. října 2011 v 21:32 | Reagovat

Usmívej se,zítra bude hůř…:-) Dobrej článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama