Prince of Tennis - Info

27. července 2009 v 16:48 | Majka-san^^ |  Prince of Tennis - Info
http://img115.imageshack.us/img115/4682/potdvd452qw.jpg
Název: The Prince of Tennis/ Tenisu no Ojisama
Vznik: manga - 1999 až 2008/ anime - 2001 až 2005
Počet dílů: 178dílů anime/ 379 dílů mangy
Žánr: akční, shonen, sportovní, komedie
Prince of Tennis je známé japonské anime vytvořené a kreslené Takeshi Konomim. Kvůli své popularitě vzniklo další pokračování jménem Prince of After School a The New Prince of Tennis.
Příběh:
Ryoma Echizen je dvanáctiletý kluk, který se vrací z Ameriky se svou rodinou do Japonska. Hraje tennis a jeho cílem je porazit svého otce, Nanjira Echizena, bývalého profesionálního tenistu, kterému přezdívali tenisový samurai. Začne chodit na školu Seigaku, kde mají velmi dobrý tennisový tým. Porazí dva členy osmičleného regular teamu SEIGAKU(jo, tohle se blbě překládá do češtiny :D pravidelný nebo profesionální tým SEIGAKU zní blbě..mě se nelíbí) a sám se stane jedním z nich. Regular team Seigaku reprezentuje školu na různých turnajích a nosí bílo-modré oblečení, aby se rozlišili od normálních členů tenisového klubu. Pomáhá jim se dostat do národního mistrovství a oni zase pomáhají mu, najít jeho vlastní styl hraní. On totiž celou dobu předtím kopíroval styl svého otce. A jak je známo, kopie nemůže překonat originál...
_a-o_Prince_of_Tennis_90_FD0458A7_1.jpg image by Kuro_Raikou
POSTAVY:
~ REGULAR TEAM SEIGAKU:
Ryoma Echizen - syn Nanjira Echizena(tenisový samurai), přezdíván jako Samurai Junior. Je klidný a zdá se jako by si žil ve svém vlastním světě.Často říká Mada Mada Dane, což znamená něco jako Ne,ještě ne.Mezi jeho tenisové speciality patří Twist Serve a Drive B.
Kunimitsu Tezuka - kapitán regular teamu SEIGAKU, je přísný a velmi vážný. Nemá rád porušování pravidel a tak všechny trestá tím že je nechá obíhat hřiště...Jeho hláška: Nechte je oběhnout 20 kl kolem hřiště, hned!
Shuichiro Oishi[Syuichiro] - podkapitán regular teamu. Hraje dvojce s Eijim Kikumarem a jejich hra je tak skvěle synchronizovan že se jim přezdívám Golden Pair.Jeho specialita: Moon Volley.
Shusuke Fuji[Syusuke] - nazýván též jako génius nebo zázrak. Je dost podobný Ginovi Ichimaruovi z Bleache :D Má pořád zavřené oči a úsměv na tváři. Jen pokud je nadšený, vyprovokovaný nebo vážný otevře své modré oči.
Eiji Kikumaru - veselý a dětský tenista. Spolu s Oishim hraje dvojce a jsou nazýváni Golden
Pair. Při tenise používá akrobatické pohyby, takže může chytit i nemožné.To je jeho specialita. Jeho speciální úder se jmenuje Kikumaru Beam.
Takashi Kawamura - velice zajímavá osoba. Je tichý, jemný a nerozhodný. Ovšem, když dostane do ruky raketu, jeho osobnost se změní a je agresivní, útočný a hlasitý :D
Sadaharu Inui - velice inteligentní tenista. Sbírá informace o hráčích a zjišťuje jejich slabiny nebo jejich silné stránky. Když vypadne ze Seigaku teamu stane se jejich manažerem a pomocným trenérem. Má speciální nápoj jménem Inuiho ovocný džus nebo Penal Tea(penalty,penalta :D) a ten kdo udělá nějakou chybu tohle musí vypít. Většina z jeho obětí zkolabuje. Jediný komu to chutný je Fuji.
Takeshi Momoshiro - je ze všech členů Seigaku asi nejblížší Ryomovi. Na kurtu je agresivní, mimo něj velmi přátelský. Jeho specialitou je Dunk Smash.
Kaoru Kaidoh - přezdívaný Viper, zmije. Často soupeří s Momoshirem. Jeho specialitou je Snake nebo Boomerang Snake.
http://animechains.org/pot/dvds/21.jpg
DALŠÍ MÉDIA:
Na toto anime bylo uděláno několik OVA, tuším kolem 28 OVA a stále přibývají. Taky jsou dva filmy, jeden animovaný, jeden hraný. Vyšlo několik her a několik, tuším 15 muzikálů :D
Můj názor: Ooo, na Prince of Tennis jsem se začala dívat jen proto že jsem se chtěla podívat na muzikály TeniMyu kde hrajou herci z BuriMyu a naprosto mě to pohltilo. Tennis mě nikdy nebral ale tohle je upe super x) Animace je hezká a jednoduchá, zvuk je upe super a postavy taky :) Je to hezky vtipný, je to celé hezky udělané. A je to hodně napínavý :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama