Březen 2011

VS Arashi s Taisetsu na Koto castem (Miura Haruma a spol.)

5. března 2011 v 17:46 | Maya :) |  Arashi - Songs/Videos
Jo, random, ale poslat to musím :D
V Arashi programu VS Arashi, se jako hosté ze 3. března 2011 objevili účinkující z dorama Taisetsu na Koto bla bla bla, se v čele s Miurou Harumou a Todou Erikou :D Dalšími hosty byli Nakajima Kento a Suda Masaki a další čtyři :D
Soutěžili s Arashi v 5 hrách :DDD Haruma si to dával :DDD MatsuJun failoval :D
Sakurai Sho: Jsi si jistý? (Jishin)
Suda Masaki: Jsem z Osaky.
Sakurai Sho: Ne tvé místo narození! (Shusshin)
Všichni: Lol :D
Leader zas dělal kraviny, a lá MatsuJunův stín :D (JunToshi again? :D)


Saigo no Yakusoku (Poslední slib)

5. března 2011 v 16:42 | Maya :) |  Japonské filmy/seriály
Název: Saigo no Yakusoku (Poslední slib)
Japonský název: 最後の約束
Režisér: Sato Yuichi
Žánr: akční/přátelství
Vysílalo se: 9. ledna 2010, 21:00
Délka: 130 minut
Info:
"Čekal jsem na přítele, kterému jsem věřil, že přijde. Nemyslel jsem si, že poruší svůj slib."
"Přišla..ta osoba?"
"Ne. Od té doby jsem ho neviděl."
"Jakto?
"Umřel."
Odbyla třetí hodina.
Tik, tak, tik, tak. 90 minut. 89:59. 89:58.
Jedna významná budova farmaceutické firmy byla obsazena teroristy. Nikdo nemůže dovnitř ani ven, dokud nedostanou výkupné několikati set miliónů yenů do hodina a půl. Jinak, budova vyletí do vzduchu. Příběh se točí kolem 5ti mužů, kteří spolu nemají nic společného. Jen to, že jsou uvězněni v budově.
Mashiko Satoru (Ohno Satoshi) je uklízeč, který svoji práci bere velmi vážně a uklízí prezidentskou kancelář, se svý novým kolegou novým kolegou. Když teroristi napadli budovu a shromáždili zaměstnance a návštěvníky budovy, oni byli jedni z mála, kteří nepadli do rukou teroristům. Ale co naplat, jsou uvězení v prezidentké části a nemůžou ven, protože dveře jsou zalokovány. Zkusí se ven dostat přes šachtu, a vidí bombu. Nedokáže s tím nic dělat, a tak putuje šachtou dál, kde uvidí Tanadu Akiru (Aiba Masaki) , vlastníka malého coffee shopu v budově, uvězněného na záchodě.
"Vy mě tu necháte samotného?"
"Ano."
V době napadení teroristů, byl uvězněn na záchodě a četl si zde horoskop. Mobilem pravidelně informuje policii o situaci ve vnitř. Dalšímu, kterému se podařilo schovat teroristům byl Nozomu Gotou (Matsumoto Jun), poslíček, jezdící na motorce. Nesl tam dceři vlastníka fimy, důležité dokumenty a utekli, když byla budova napadena. Jak se vlastně teroristi dostali dovnitř, přes tak pečlivě střeženou budovu? Možná to budeou vědět v bezpečnostní centrále, kde sedí Yamagiwa Shuuji (Ninomiya Kazunari) se svým šéfem. Ti jsou bohužel tak zajati teroristy, a nemůžou nic dělat, jen sledovat bezpečnostní kameru a sledova, jak lidé trpí...Ale vidí i uklízeče, jak se snaží dostat ven. Vidí i Tomizawu Yukia (Sakurai Sho). Co to dělá? Tomizawa je jedním ze zajatých, který z ničeho nic začně křičet do kamer.
"Pusťte prosím zraněné! Co vám udělali? Pusťte je prosím! Jen zraněné a staré! Prosím!"
Yamagiwa by je možná i pustil. Kdyby mu nahlavu nemířili zbraně. Když najednou, v celé budově vypadne elektrika. Nozomu ji vypojil. Bude trvat 30 sekund, než se nahodí záložní generátory. 30 sekund, lidi mají šanci na útěk. Ale nepovede se jim to, nestihnou to. Jediná šance pro policisty i rukojmí je Yamagiwa.
"Víš, že tu jsou jen dvě možnosti, jak rozbít něčí schránku? Schůzkou s krásnou ženou nebo se spolehnout na sílu alkoholu? Jinak to nejde."
"Ale ano, je jiná cesta."
Yamagiův šéf napadne holýma rukama teroristy a dává Yamagiovi šanci otevřít dveře B-1 v druhém poschodí, a lidi začnou utíkat ven. Tomizawa se snaží lidi uklidnit a pomoc starým ale zraněným, ale o to se nikdo nezajímá. Kavárník Tanada volá policii a oznamuje jim, že se otevřel podzemní vchod. Když tam policie doběhne, dveře jsou zavřené a nikde nikdo. Tady něco nehraje, a zjistí, že jim řekl špatné dveře. Taky zjistí, že telefonní číslo, patří osobě, která je již přes 10 let mrtvá...
Naštěstí, skoro všichni rukojmí jsou venku a v bezpečí. Ale policisti se stále nemohou dostat do budovy...Co se děje tam vevnitř?
Město uslyšelo rány a světlo ozářilo všechny kolem.
Postavy:
Uuu, není k nim co moc, říct, popsala jsem je už nahoře :) Hlavníchpět postav si zahráli členové jpopové skupiny Arashi, dceru vlastníka firmy si zahrála Kuroki Meisa, šéfa bezpečnosti Fujiki Naohito, nového uklízeče Otsuka Nene a další :)
Popisovat členy Arashi vám budu, až o nich napíšu článek :D
Kuroki Meisa (22) je japonská zpěvačka, modelka a herečka :) Momentálně představuje značku Giorgio Armani či L'Oréal. Znát ji můžete z Space Battleship Yamato, či Tada, Kimi o Aishiteru :)
Fujiki Naohito je zpěvák a herec z CUBE Inc, vidět jste ho mohli ve velmi známém Hana Yori Dango či Shibatora.
Hodnocení:
Na film jsme se dívala tak tři měsíce zpátky, kdy jsem prostě chytla Arashi náladu a řekla jsem si, podívám se na to :D Nic jsem o tom drama nevěděla ani nečekala, prostě jsem se na to podívala. Film to byl pěkný, konec měl pěkné a zajímavé vyústění :D I když uvádím žánr akční, moc akční to nebylo, spíš se hodně povídalo a šlo i o pocity. Podle tam nejlepší výkon odvedl Nino (jeho face expressions v centru) a Sho-chan tím svým výstupem :) Trochu těžké na popsání, protože kamera skáče z jedné scény druhou, od jedné postavě k druhé a tak. Děj je celkem prostý s jednoduchou, ale pěknou, možná i dojemnou pointou, pokud máte rádi takovéhle druhy filmů, tak se určitě podívejte :) Odhalují tam minulost postav a jeji pocity a tak :D Žádná romantická zápletka, spíš přátelská. Pro fanoušky povinnost :D Tak 68%. V Japonsku toto sledovalo 19,2% diváků, což je dost dobré, otázkou je, jestli to bylo kvůli Arashi nebo kvůli ději :D Jsou lepší filmy, ale mě se celkem líbil. No hlavně ta pointa, to předtím byla taková trochu protahovačka :D
Hudba byla fajn, theme písní byla Sora Takaku od Arashi.
Doufám, že si Arashi spolu zase zahrajou v nějakém filmu, neo projedu ty staré :D

Kokuhaku (Confessions)

5. března 2011 v 12:33 | Maya :) |  Japonské filmy/seriály

Název: Kokuhaku
Japonský název: 告白
Režisér: Nakashima Tetsuya
Premiéra: 5. června 2010
Délka: 108 minut
Info:
"Chlapec A chtěl zabít, ale nepodařilo se mu to, zatímco, chlapec B, který zabít nechtěl, moji dceru zabil."

Nová generace dětí jsou takové, jak je vychovali, nebo nevychovali rodiče.

"To všechno. Polibky. Smích. Předstírání. Objetí. Bylo jen proto, abych zabil čas."

Chlapec A touží po uznání, slávě a aby si ho je matka konečně všimla. Jak? Vyhrát národní soutěž ve fyzice nestačí, nikdo nevšimne, nikoho to nezajímá...Ale pokud zabije, bude to všude v novinách. A navíc, je mu jen 13, za toho do vězení nepošlou.

Chlapec B touží po kamarádovi, který by k němu měl respekt, touží po někom, s kým by si mohl povídat, hrát hry. Jako správná vlezdoprdelka, udělá všechno, co Chlapec A, bude chtít. Pomůže mu ve vraždě malé dívenky, dcery jejich třídní učitelky.
Vyvine se z toho psychologický boj, kdo z koho? Profesorka chce pomstu a tak zatáhne své dva žáky, vrahy její dcery, do hry, která má za následek smrt, bolest a jen smutek. Kdo z koho?

"Přimíchala jsem vám do mléka krev mého manžela, jak víte, byl HIV pozitivní. Myslím, že následující měsíce strávíte na odběrech, zdalipak už budete nakažení? Ale nebojte, ono se to šíří a zabije vás to pomalu..Pět až deset let? I víc? No uvidíme..."

Ve hře jsou loutky, ve kterých obě strany tahají za šňůrky, i když neví se, kdo za kterou. Nový učitel, Lunacy, holka, co otrávila své rodiče se jim připletou do života, příběh se zvrhává v hru, kde za vším někdo stojí...Nebo je to náhoda?

"Proč?"
Postavy:
Profesorka Moriguchi Yuko je mladá, velmi citlivá a tichá žena. Když zjistí, že její dcera neumřela náhodou, ale byla zabita, rozhodne se to vyšetřit a zjistí, že to udělali její dva studenti. Rozhodne se rezignovat ze školy, ale předtím ve třídě zveřejní pravdu a rozhodne se je potrestat. Pomstou.
Pod maskou nevinnosti splétá nitě smrti. Hraje ji Matsu Takako (33), kterou jste mohli vidět v K-20: Kaijin Niju Menso Den, Yakusha Damashii! Věnuje se zpěvuju a psaní písniček, a vydala už přes deset singlů :)

Profesor Terada Yoshiteru, používá přezdívku Werther. Nový a nezkušený profesor, který neví o tom, co se stalo jeho předchůdkyni. Pracuje se třídou a snaží se ji pobavit, pomoc, jako kdyby byl jejich starší bratr.
Sympatického, i když někdy vlezlého učitele hraje Okada Masaki, celkem pohledný herec ze StarDust Promotion. Znát ho můžete z filmů jako Boku no Hatsukoi wo Kimi ni sasagu či drama Hanazakiri no Kimitachi e. A podle mého, zalíbí se vám na první pohled :3 I když ta jeho trvalá...IMO, sluší mu to všude a vždycky :)

Watanabe Shuuya je chlapec A. Mladý, geniální fyzik, kterému se nedostalo bezstarostnému a krásnému dětství. Klidný, bezstarostný a chladnokrevný. Nic ho nezajímá, jde si jen za svým cílem. Je ochoten obětovat lidi, jen, když dosáhne svého. Touží po jednom. Uznání od matky. Hraje ho Nishii Yukito, kterého můžete znát z Kuroshitsuji Muzikálu 2 a je členem skupiny podskupiny D2, která je součástí D-BOYS, kam patří a patřilo mnoho známých herců z Watanabe Entertainment.
A nový student Horikoshi Gakuen! :D (1-D, to bude super :333)

Chlapec B se jmenuje Shimomura Naoki. Velice hodný kluk a usměvavý. Jen sám. Když zjistí, že je možná HIV pozitivní, zešílí, zamkne se v pokoji a jen řve a řve. Všechno kolem drhne, nechce, aby matka chytila AIDS. Sám se ovšem nemyje. Nechodí do společnosti a každého podezřívá...Kde byl ten hodný kluk? Možná se ještě napraví...Hraje ho Fujiwara Kaoru a moc vám o něj neřeknu, protože jaksi jeho jméno sdílí mangaka Fujiwara Kaoru, která je tak trochu známější než on :DDD
"Lunacy", Kitahara Mizuki, dívka co zabila svoji rodinu chemikáliemi. Kdo mohl vědět, kdo se skrývá za místopředsedkyně třídy. Poznává se blíže se Shuuyou a spolu tráví čas. Jsou vyvrženci třídy a jsou šikanováni. Co jiného dělat? Sdílejí stejné cíle. A jednou se možná proslaví jako vrahové. Pokud...ale to nic. Hraje ji Takahashi Ai (15), celkem se teď proslavila co vím :DDD Taky budoucí 1-D na Horikoshi Gakuen. :D

Další roli si zahrála Ashida Mana (6), jako dcera profesorky Moriguchi. Mana-chan je rozotmilá :DDD Na to, že jí je 6, se velmi proslavila po Japonsku, a posbírala už mnoho cen za hraní (nejmíň 4 a to jen za rok 2010). Znát jí můžete z Mother, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, na rok 2011 má už další 4 hlavní role :DD
Dokonce si ji pozvali do BISTRO SMAP (kde si s nimi zahrála na schovku) a Himitsu no Arashi-chan (kde si zazpívala dětskou písničku s Aiba-chanem a MatsuJunem XDD) :DD

Moje hodnocení: V celém filmu panuje taková ponurá atmosféra a člověk neví co má čekat :D Zvrhlý film. Začínalo to tak poklidně, pak se to vyvinulo v jakýsi psychologický příběh, kde vás čeká jedno překvapení za druhým. Když si myslíte, že je to takto, ono to je ve skutečnosti takto a nakonci se ukáže, že to bylo vlastně takto. Lidé jsou nepředvídatelní a je nehorázné, až jak dalekou dokážou zajít. Každý je jiný.
Velice zamotaný příběh, ze kterého nespustíte oči.
Bylo to super, měli tam vymyšlené tolik věcí. Ani není možné, co dokáže třináctiletá hlava vymyslet. Začínám se át své ségry :DDD CSFD říká 87% a já s nimi nemůžu nic, než souhlasit a i nějaké procenta přidat :) Taky posbíral většinu japonských ocenění, spolu s 13 Assasins a dostal se i do finálního výběru na Oskara o Nejlepší zahraniční film. Natočené je to úžasně, ty scény jsou prostě...WOJEVNCLDJVGE :D

Vyhrajte rande s D☆DATE!

5. března 2011 v 11:41 | Maya :) |  Japanese news

Igarashi Shunji, Horii Alata, Seto Kouji, uh...teď přemýšlím...Nakamura Yuichi? I když tam by měl být Araki Hirofumi :D Ale vypadá to jako Nakamura. :D

Podskupina D-BOYS, jménem D☆DATE budou vrzy zveřejňovat svůj druhý singl CHANGE my LIFE jako Chaku Uta (mobilní vyzvánění) spolu s 3D bonusem!

I když tu píšu 3D, bude to něco víc než to! Lidé, kteří si stáhnout jejich Chaku Uta v období od 14. do 15. března budou zařazeni do losování o "jednodenní rande" se skupinou. (D☆DATE - date znamená rande)

Rande může být kdekoli, v Tokijském Odaibu, či Osacké Dotonbouri, Disneylandu atd. Člen Seto Kouji řekl: "Ještě nevíme, kam půjdeme, takže jsem celkem z toho nervózní. Ale určitě se zapojte!"

OUUU, proč nebydlím v Japonsku :D

Jakou scénu z romantické mangy byste chtěly prožít?

4. března 2011 v 20:56 | Maya :D |  Japanese news


Goo nedávno zveřejnilo zábavnou anketu, kde se zeptali žen a dívek, kterou romantickou scénu by chtěly nejvíce prožít.

Vypadá to, že nejvíc hlasů dostala možnost "objímal by mě zezadu a řekl by mi, 'Mám tě rád'", protože se jen zřídka stane v pravém životě, s touto scénou se potkáváme výhradně v anime a manze. Na druhém místě se umístilo "energicky by mě pozval k sobě, řekl by "pojď dneska se mnou"', protože podle hlasujících to odhaluje pravé city muže/chlapce.

Výsledky:

1. Objímal by mě zezadu a řekl by mi, 'Mám tě rád'
2. Energicky by mě pozval k sobě, řekl by "pojď dneska se mnou"
3. Pahladil by mě po hlavě a řekl by: "Vydej ze sebe to nejlepší!"
4. Aby se do mě zamilovala osoba, ke které jsem si chodila pro rady v lásce
5. Aby mě políbil, když bych otočila hlavu
6. Vypadal ustaraně a podíval se mi přímo do tváře a zeptal se "Co se stalo?"
7. Bojoval by za mou pozornost.
8. Aby mě náhlel vzal za bradu a políbil mě.
9. Zatáhl mě do vlaku, v moment co se ozve hlášení o odjezdu, když ho jdu vyprovodit
10. Otřel by mi slzy a řekl by "Neplakej tak."

Co vy na to? :D