Červen 2012

Uta no Prince-sama: Maji Love 1000%

28. června 2012 v 18:30 | Maya |  Recenze
Název: Uta no Prince-sama: Maji Love 1000% / うたの☆プリンスさまっ♪ マジLOVE1000% (UtaPuri) (Prince of Songs: 1000% Real Love)
Vznik: červen 2010 (hra), červenec 2011 - září 2011 (anime), manga
Počet dílů: 13
Žánr: shoujo, hudební, školní, komedie, romantika
Příběh:
Akademie Saotome. Preštižní internátní škola pouze pro ty nejlešpí skladatele a budoucí idoly. Škola plná hudby, místo, kde se může stát cokoli, ústav, kde je ředitelem popová hvězda, která zlomila všecny hudební rekordy, profesory jsou herci a zpěváci, co se převlíkají za ženské a vůbec, je to ráj. Nanami Haruka byla na Akademii přijata a má jediný sen, stát se skvělou skladatelkou a složit pro svého idola Hayata píseň. Ovšem konkurence je velká a každý rok, může debutovat jen jeden pár, jeden skladatel a jeden idol. Haruka se o to pokusí, ale koho si vybrat do dvojice? Je tu přátelský Otoya, tradičně založený Masato či lamač dívčích srdcí Ren. A co Tokiya, mladší dvojče Hayata, jejího idola. Je to opravdu dvojče? Nebo .. je to snad převlečený Hayato? 6 krásných princů svedou boj o Haruku a nejen to! Pomalu se dozvídámě o jejich minulosti, slabostech, láskách... Anime plné hudby, tance, radosti a přátelství. Vzniklo původně ze hry Uta no Prince-sama (těch her je teď asi 6?) pro PSP od firmy Broccoli. Má i manga adaptaci.

Hodnocení: 9 / 10
Já jsem poslední tři roky strašně upnutá na Prince of Tennis, takže je těžké mě nalákat na jiné anime, většinou mě přestane bavit kvůli příběhu, postavám či humoru, Uta no Prince-sama bylo první co mě začalo bavit a shlédla jsem ho asi za 3 dny. (Kuroshitsuji co mám celkem ráda, mi trvalo půl roku) Úžasný soundtrack i character songy, dobře vybraní seiyuu (dabéři) /haha, pár mých oblíbených/, dokonalá barevná animace (hýří to barvami), dobrý fanservis :D Děj je celkem fajn, není zas nijak převratný, spíš se zabývá vývojem těch postav něž nějakými dramatickými scénami. Haha, hodně věcí mi tam připadalo podobných jako v Prince of Tennis (třeba osobnosti postav, protože každá postava je tam speciální) a třeba Jiguji Ren je úplný Atobe Keigo z TeniPuri XD (stejný dabér, stejná osobnost, bohatý, talentovaný a svůdce dívčích srdcí :DDD)


Horní řada zleva: Shinomiya Natsuki, Kurusu Shou, Jinguji Ren
Dolní řada zleva: Ittoki Otoya, Ichinose Tokiya, Hijirikawa Masato

Postavy:
Hlavní postavou je Nanami Haruka, typická hlavní hrdinka shoujo anime - stydlivá, vlemi slušný, tichá a svysokým hláskem, která dokáže změnit svět svou milou povahou, pílí, odhodlaností a nešikovností. Trochu mě irritovala, ale ke konci byla fajn :) Dabuje ji Sawashiro Miyuki. Nejsem fanoušek takových pištivých hlásků, ale odvedla dobrou práci, to musím uznat

Třída A:
Ittoki Otoya je Haručin první přítel a partner.Vždy usměvavý a kamarádský, postaví se na Haručinu stranu kdy to nejvíc potřebuje. Sdílí pokoj s Tokiyou ze třídy S.
16 let, Beran, kytara, fotbal.
Dabuje ho mladý a střelený Terashima Takuma, který se proslavil až v poslední době, kdy získal hlavní role v Idolmasteru (Amagase Touma), či Tentei Opera Milky Holmes (Ishinagare Souseki).

Jedním z nejbohatších studentů na dědic firmy Hijirikawa Financial Group, Hijirikawa Masato. Byl vychován v přísné, tradičně založené rodině a proto je spíše rezervovaný, narozdíl od sévho rivala, zároveň přítele a spolubydlícího Rena.
17 let, Střelec, klavír, šití (wtf :D).
Jeho seiyuu je Suzumura Kenichi, kterého jste určitě slyšeli v roli Hitachiina Hikaruho z Ouranu, Ryuutara z Kamen Rideru Den-O, má hlavní rle v D.Gray-manu, Gintamě, Gokusenu, Hikaru no Go a podobně, je super známý a možná jste nedávno slyšeli o jeho sňatku s dabérkou Sakamoto Maayou (Ciel z Kuroshitsuji :D)

Shinomiya Natsuki je skrytý talent. I když je z nich téměř nejstarší a půspbí téměř jako dospělý, má slabost pro malé a roztomilé věci a rád navléká svého spolubydlícího Shou-chana do různých roztomilých oblečků a podobně. Vypadá mile, dokud mu nesundáte brýle. To se pak projeví jeho druhá osobnost, Satsuki. Chladný, násilný, ale neuvěřitelně nadaný skladatel.
18 let, Blíženec, viola, vaření. Dabuje ho Taniyama Kishou, kterého můžete znát ze Special A (Saiga Yahiro), či La Corda D'Oro (Tsukikomori Len).

Třída S:
Ichinose Tokiya je Hayatovo mladší identické dvojče. Možná. A možná ne. Narozdíl od šíleného Hayata je klidný, nedává na sebe znát své emoce, možná až chladný. Je to perfekcionista. Má skvělý hlas, rytmus a cit pro hudbu, ale vytýká se mu, že do svých písní nedává své srdcem narozdíl od svého bratra, kterého nemá rád. Má tajný druhý život.
17 let, Lev, zpěv, čtení.
Jeho dabérem je Mamoru Miyano. Původně herec, který začínal jako vedlejší role v muzikálu TeniMyu (:D) se tam nechal někým přesvědčit a zkusil jít dabovat. Za těch ani ne 10 let posbíral téměř všechny seiyuu ceny a je nejlépe placeným mužským dabérem za rok 2011 (za ty předtím, se téměř vsadím, že taky). Znát ho můžete jako Lighta Yagamiho z Death Note, Zera z Vampire Knight či Tamakiho z Ouranu. Je mladý (29), takže má celkuo kariéru ještě před sebou. Mhhhh. Už se těším.

Jinguji Ren je synem z bohaté a známé rodiny Jiguji, vlastnící Jinguji Financial Group. Pěkný, bohatý, tráví čas flirtováním s dívkama. Haruku nazývá 'malou ovečkou'. V dětství se přátelil s Masatem, ovšem odcizili se a i přesto, že spolu sdílí pokoj, jsou si rivaly (úplný odlišný styl života, povaha i názory). (Stejně se mají rádi, to jen naoko, znáte to :DD)
18 let, Vodnář, saxofon, šipky
Ren je sexy (hlavně když hraje na sax) a má i sexy hlas :D Dabuje ho Suwabe Junichi, jehož pěkný hluboký hlas jste mohli vidět v Bleachi (Grimmjow), Kuroshitsuji (Undertaker), FMA (Greed), Kuroko no Basuke (Aomine Daiki) a samozřejmě, Prince of Tennis (diva všeho Atobe Keigo). Haha. Jo a je šílený. Určitě to nemá v hlavě pořádku. Nicméně, na pódiu dokáže vytvořit skvělou atmosféru, na pódiu je King on.

Prckem skupiny je Kurusu Shou, kterému říkají ochibi-chan, což přímo nesnáší. Je enrgetický, přátelský a dětský, taky roztomilý, což ho činí častou obětí Natsukiho pokusů (aka nacpat ho do roztomilých dívčích šatů). Je taky jeho kamarádem z dětství a sdílí spolu pokoj. Bohužel? Bohudík?
16 let, Blíženec (sdílí narozeniny s Natsuki, ten je ale o rok starší), housle, nakupování.
Dabuje ho Shimono Hiro, o kterém slyším poprvé, ale zdá se být celkem populární, když je téměř jeho každá role hlavní :D Zase tu je Special A (Tadashi Karino), Sket Dance Sasuke Tsubaki) a další.

Ahaha, prostě krásní bishíci, jen si projděte Google, Tumblr, MiniTokyo a podobně. Pořídila jsem si jednu hru (jen chci najít tu první), tak už se těším, až si to zahraju (musím najít fungující emulátor :D)

Písničky (ti seiyuu jsou hodně dobří :D kyž to porovnám s ostatníma anime. Navíc někteří mají lepší hlas než ti rádoby zpěváci v showbyznysu)

Mají jich celkem hodně, na to, jak krátce to běží :D Potřebuju nějaký seznam. Možná se podívám i na koncert, co se vzpamatuje internet :D

Do Prahy

9. června 2012 v 21:03 | Maya |  Diary
Haha. Zítra jedem do Prahy na 3 - 4 dny na školní exkurzi. Památky, muzea, výstavy a divadlo.

Asi bude pršet.
Nééééé. Vracíme se ve středu :)

Známky se uzaírají asi 21. či 22., ale do školy na učení půjdu už jen dva krát. Ve čtvrtek a v pátek, další týden jedu na ekologický výlet do Vysokého Pole :D Kamaráda vyhrála zájezd pro 20 lidí a ta kjsem si říkala, proč nejet? Nebudu muset řešit známky :D Jen bohužel to budu muset řešit všechno ve středu. Stejně máme všechny písemky napsané. Kromě fyziky. A ještě mě bude zkoušet z chemie (celá Biochemie > celý tento školní rok are you effin kidding me?!). Mám referát do češtiny (Norské dřevo od Murakamiho, teď to čtu znovu. Sex sex sex sex). Nestíhám :D

Bye bye :)