Prosinec 2012

/chokes/ Haha, Hitsuji no Oyasumi xD

28. prosince 2012 v 19:54 | Maya |  Diary
Opět jsem chtěla napsat něco smysluplného, jako třeba zvěřejnit ty tři a půl hotové recenze na otome CD s Kajikyunem, ale nakonec...

Narazila jsem na sérii drama CD jménem Hitsuji no Oyasumi. Slyšela jsem od pár lidí, jako třeba od bratra Akiry, že tam počítají ovečky. Ale nemyslela jsem si, že tak doslova XDDD Série má 28 volume (nebo plus 2/3), v každém jsou dva seiyuu a když nemůžete usnout, tak za vás počítají ovečky. Jedna ovečka, dvě ovečky, tři ovečky...až do 400! Mě by z toho asi hráblo, být jimi xDDD A často to má ten efekt, že u toho neusnete, protože se vás občas ptají, jestli už spíte apod. Hehe, takže na dnešek mám vol. 28 s Kajikyunem (Kaji Yuuki) a Hirotanem (Shimono Hiro).

Dabujou tam snad všichni známí seiyuu a pak, je tam v bonusu, Vol. Kakumei (Revoluce) tahle dvojice: Baba Tooru a Ookawa Genki (TeniMyu; orig!Rikkai; Yagyuu Hiroshi & Kirihara Akaya). Když jsem to četla, tak mi zaskočilo xD PROČ?! RANDOM.

Drama CD jsou random.
Japonsko je random.
Život je random.

Going random :D

28. prosince 2012 v 0:29 | Maya |  Diary
Takže? :D
Jaké byly Vánoce? Doufám, že jste si je užili s plnou parádou a užíváte si svátky :3 U mě fajn :)
Všechny dárky byly úžasné >:D Tak třeba 1Q84 od Murakamiho, mňam, úplně jsem se do toho zařrala a Murakamiho mám ráda, už jsem četla...všechny v češtině, ale dvě jsem nedočetla a jednu v angličtině a líbí se mi.
Něco o smrti, mezistavu a znovuzrození v tibetském buddhismu. Vás to asi nebere, ale pro mě je cenná každá knížka od buddhismu xD Dvě náhodné officiální kartičky s Buntou a Buntou & Akayanem XD (Prince of Tennis) Fandom kalendář od Milky! *-* Jsou tam seiyuu, Kuroko no Basuke, Prince of Tennis, UtaPuri, awww nemůžu se vynadívat *-* Yay, svíčka v skleničce na které je napsané Maya a nalepený Bunta *-* /lol všichni mi dávají Buntu hihi *-*/ Yay detektivní povídku s PoT mého bratra Akiry! XD (Akira je ve skutečnosti holka a nejmenuje se Akira :DD Ale je to můj bratr <3) Protože milují detektivní věci a kvalitních na PoT jich je nedostatek. A další.

Dneska jsem byla na Hobitovi s kamarádkou. Ohhh, Hobit je fakt super <3 Už se těším na další díl.

Jinak v poslední době (začalo to v červnu), ale září/říjnu to nabralo na síle a zažrala jsem se do seiyuu fandomu :D (seiyuu - dabéři) Nejdřív jsme stalkovala jen seiyuu z PoT, pak se to nějak rozšířilo i na ostatní :D Někteří seiyuu odvádějí fakt úžasnou práci, já nechápu jak dokážou měnit ty hlasy a jednou znít jako sadistický vrah, 60ti letý stařík, ryba, panda nebo 6ti leté dítě :DD

Nevím, v poslední době se mi zalíbil Kaji Yuuki, ani nevím jak, tak jsem za poslední 3 dny slyšela 3 jeho otome CD (a jeho písničky) a ... asdfghjklkj XD Zrovna v těch CD měl takový jemný, celkem mladistvý hlas a velmi přííííjemný (a ještě když vám šeptá do ouška jak moc vás miluje) /daboval Finniana v Kuroshitsuji, Shiona v No.6, Alibabu v Magi/ XD Taky jsem slyšela část CD, kde zněl jako by mu bylo 6 WTF. No, ale taky daboval super sadistického a strašidelného upíra. A několik seme či uke v BL CD. No a jeho zpívací hlas je taky úplně jiný lol. Hm. A zdálo se mi, že byl ve sprše (protože v jednom CD říkal, že jde do sprchy) lol.A vypadá jak plyšový medvídek. On má takové baculaté tvářičky, je celkem malinký, má obří kukadla, já bych dělala na něj ťuťuňuňu. Kajikyun je prostě plyšový medvídek 8D Kterého chci. /glomps/ (a je mu 27 o.O)
Ale seznam těch seiyuu je celkem dlouhý, asi jako seznam Prince of Tennis postav...

Jen škoda, že o seiyuu se tu nezajímá víc lidí. Před dvouma týdny jsme o nich měli přednášku a furt jsme museli o nich mluvit jako...'o tom co dabuje Byakuyu' či 'o tom s brýlema' či 'ten Sasori' lol. Eargasm lol.

Uhh. Už jsem moc random. Nicméně vám o nich budu chvíli spammovat xD
A co vy, máte nějaký svůj oblíbený hlas? :DDD

Jo jinak, tohle mě neuvěřitelně pobavilo XDD Fanart na PoT, je to okopírovaný cover od AKB48 a písničky Manatsu no Sounds Good :D Manatsu no Sanada Genichirou znamená Sanada Genichirou of Midsummer :D LOL Chitose proč Saháš Sanadovi na zadek. LOL miluju PoT a AKB48, takže pro mě to je hilarious 8D

[seiyuu file #1] Namikawa Daisuke

20. prosince 2012 v 23:28 | Maya |  Seiyuu
Nějaké informace z naší seiyuu přednášky :D
Jméno: Namikawa Daisuke
Datum narození: 29. března 1976, 2. dubna 1976 (Tokyo)
Přezdívky: NamiDai, nmkw, Dai-chan, Hemokawa-san, Raou (Nahý král)
Agentura: Across Entertainment
Hobby: Aikido, házená
Stav: ženatý od 2002 (a 2 děti)
Twitter: namidai0402
Cena: Nejleplepší dabér za vedlejší roli
Role: (jen ty hlavní, zbytek na Wikipedii či animenewsnetwork)
Kimi ni Todoke - Kazehaya Shouta
Bleach - Ulquiorra
Hetalia - Severní i Jižní Itálie
Hunter x Hunter 2012 - Hisoca
K - Isana Yashiro
Gantz - Kurono Kei
07 Ghost - Mikage
Fairy Tail - Siegrain, Mystogan
Prince of Tennis - Ootori Choutarou
Pán prstenů - Frodo Baggins
Hannibal Rising - Hannibal
Star Wars - Anakin Skywalker
Terminator 2/3 - John Connor

Narodil se 29. března v Tokyu, ale v rodinném listě má uvedeno 2. dubna. V 8 letech začal s herectvím, po autonehodě se ve 21ti letech stal seiyuu. I přes široký rozsah jeho hlasu, dabuje především mladé a milé hrdiny jako Mikageho (07 Ghost), či bratry Veneziana a Roman (Hetalia), ale taky i chladné záporné postavy jako Kurona Keie (Gantz), Hisoku (HxH 2011) či Ulquiorru (Bleach). Je oficiálním dabérem Eljiaha Wooda a Haydena Christensena. V roce 2010 natočil svůj první film Wonderful World, kde se zároveň objevil v jedné z hlavních rolí po boku jiných známých seiyuu jako Mamoru Miyano, Tomokazu Sugita a Morikubo Showtarou.
- má fetiš na uniformy
- jako jeden z mála se neobjevuje v BLCD (pravděpodobně kvůli svým dětem? :DD)
Zpěváci/seiyuu z Kiramune. NamiDai je ten v žlutém 8D (vrch zleva: Iwata, Mitsuo, Kakihara Tetsuya, Namikawa Daisuke, Suzumiura Kenichi, dolejšek zleva: Kamiya Hiroshi, Irino Miyu)
- je součástí hudebního labelu/firmy Kiramune s ostatními známými seiyuu ako Kakihara Tetsuya, Kamiya Hiroshi, Irino Miyu, kteří se snaží prosadit i jako zpěváci a vydal už několik singlů a minialb
- často si ho pletou s Hirakawou Daisuke (mají podobné kanji ve jméně, kromě toho začátečního)
- dnes jsem shlédla Wonderful World. Je to zajmavý psycho film, natočen v lehce absurdním stylu, což bylo fajn a NamiDai tam hrál úplného psychouše /kterého jsem se fakt bála/
- objevil se ještě ve filmu Kami Voice (film o seiyuu s ostatními seiyuu) a En-enishi s visual-kei skupinou Ayabie a s seiyuu Kiiyanem (Taniyama Kishou)
Namikawa: Who would have thought that my first cosplay would turn out like this?! They even made me shave my legs! And I nicked my knee while shaving too! Even my make-up is perfect!
Z TeniPuri Festa 2011 s Kusudou Toshiyukim. Shalalalal, suteki ni kiiiiiiss! (to tam zpívají :D)
Mamoru Miyano a NamiDai. (lol prostě dva ztěch nejpěknějších, nejpopulárnějších a ještě z těch mladších jsou ženatí už dlouho :D)
Seiyuu prostě milují šílené věci. Jo, a asi taky rád nahrává nahý? (viděla jsem fotky a říkají mu Nahý král, tak kdo ví? :D)

Random seiyuu-centered songs :D

16. prosince 2012 v 22:32 | Maya |  Seiyuu
Haha :D Včera jsme měly s Milkou přednášku o seiyuu (dabérech) na menším otaku srazu (tak 70 nás tam bylo) :D
Dělaly jsme na tom 10 hodin a měly tam 150 slidů :D yslím, že to bylo fajn :D Protože jsem ještě napěchovaná informacema a fotkama, tak vám sem informace o nějakých dabérech pak pošlu >:D /kdyžtak už jsou zaznamenány v deníčku >:D)

A teď nějaké random písničky. Kuroko Tetsuya - Future Line. Haha, hlavní postavy většinou nepatří k mým nejoblíbenějším (ale nevadí mi), a Kuroko je ten stejný případ. Ale písničku má pěknou, jeho seiyuu, Ono Kenshou (hraje v TeniMyu nějakou podřadnou roli v Yamabuki XD) má pěkný a jemný hlas (lol jak může mít někdo v 22 /kolem to/ takový hlas, co je to mutace >:D)
Mufufu Kajikyun a jeho baby face, on je prostě mega rozotmilý ;; Písnička je celkem v pohodě, ale to PV je super cute, stejně jako on :>
asdfghjkl koncert UtaPuri, kdy seiyuu STARISH zpívají a tančí Maji Love 1000%. Aww, live verze je lepší než studio verze XD Nebo to bude těmi seiyuu? Jako Mamo-chan (Tokiya) a Suwabe (Ren) říkají to své Are you ready, tak jsem skoro zapoměla dýchat XDD LOL Terashii (Otoya) je mega stylish a s brýlema asdfghjkl. Kiiyan (Satsuki) je cool jako vždy and omg, SuzuKenova hladká tvář awww. Lol Shimono je tak malý?!
Mamo-chan (aka Mamoru Miyano) a jeho Orpheus (což znáta jako opening z UtaPuri) z koncertu UtaPuri :D

Seiyuu guys, what are yoyu doing to me?!

Kuroko no Basuke (anime)

8. prosince 2012 v 21:34 | Maya |  Recenze
Název: Kuroko no Basuke (Kurokův basket)
Autor mangy: Tadatoshi Fujimaki
Počet dílů: 25 (druhá série přijde 30. 3. 2013)
Délka dílu: 24 minut
Žánr: sport, školní, humor

Příběh:
"On je stín. Stín se stává silnějším, čím silnější jeho světlo. Ale tvé světlo je příliš slabé." (Aomine Daiki)

Basketbalový svět je znal pod jménem Generace zázraků. Bylo to 5 neuvěřitelně talentovaných hráčů ze nižší střední Teikou, kteří dominavali juniorské lize. Ale málokdo ví, že do této generace patřil ještě tajemný šestý hráč, kterého respektovali a považovali za stejně silného. Kuroko.

Ale co bylo, bylo. Začíná nový školní rok.

Kagami Taiga. 16 let. 190 cm. 82 kg.
Právě se vrátil z Ameriky a nastupuje do prváku na střední školu Seirin. Miluje basket a chce se stát nejlepším hráčem Japonska, přidává se proto do basketbalového klubu, kde se setkává se svými budoucími spoluhráči, trenérkou a taky neviditelným Kurokem. Doslova. Při první schůzce všichni vyjeknou, protože se mezi nima z ničeho zjevil kluk. Kuroko. Jako by se jen tak zhmotnil ve vzduchu.

A: J-J-J-JAK SES SEM DOSTAL?!?!?!
Kuroko: Ale já jsem tu byl pořád...

Kuroko Tetsuya. 16 let. 168 cm. 57 kg.
Se svou výškou a postavou nikdo nevěří, že by mohl být dobrý v basketu. Lidé ho často přehlížejí, protože je velmi tichý, téměř neviditelný. Ale právě díky své neviditelnosti a rychlým 'passům' si ostatní uvědomí jeho sílu a stane se tak jedním z nejdůlěžitějšíh hráčů týmu. Šílená sadistická trenérka, kapitán-kdysi-delikvent, kopie Roye Mustanga s hloupými vtipy, BaKagami, Kuroko a další začínají nový školní rok s cílem vyhrát Interhigh a mistrovství Japonska. Do cesty se jim postaví Kurokovi býval spoluhráči z Generace zázraků a jak se příběh rozvíjí, odhaluje se jejich společná minulost. Změnili se. Bývalí spoluhráči a přátelé se teď utkají proti sobě.

Postavy:
Kuroko Tetsuya he hlavní postavou příběhu a je zvláštní tím, že ho většinou nikdo nikdy nevidí, čímž způsobuje celkem komické situace. Jeho kousavá upřímnost dokáže často rozzuřit Kagamiho, zatímo on zůstává věčné klidný a netečný. Má psa jménem Number 2, protože mají stejné ovalné modré oči. Jeho specialitou v basketu je neviditelnost a rychlé passy, ale má krátkou výdrž a neumí se ani trefit do koše. Jeho současným partnerem 'světlem' je Kagami, zatímco on je stín. (kuroko - 'černá osoba' značí postavy v černém oblečení, které působí v tradičních japonských divadlech a např. upravují kulisy) Jeho předchozím partnerem byl Aomine Daiki. Dabuje ho Ono Kensho, kterého můžete slyšet např. v roli Harryho Pottera.

Druhou hlavní postavou je Kagami Taiga, temperamentní, ambiciózní a agresivní nový talent Seirin. Chce porazit Generaci zázraků a udělá pro to cokoli. Jeho specialitou je síla, vysoké skoky a dunky. Přezdívá se mu BaKagami (baka - debil :D). Za svého největšího rivala považuje Aomineho Daikiho, protože si jsou velice podobní - jak v basketu, tak vzhledem a osobností. Dabujeho Ono Yuuki.
Zleva: Murasakibara Atsushi, Kise Ryouta, Midorima Shintarou, Kuroko Tetsuya, Aomine Daiki, Akashi Seijurou
Generace zázraků:
Jako první se objevuje Kise Ryouta, který přešel na Kaijou High, kromě basketu se věnuje v modellingu a je dobrý ve všem, na co šáhne. Díky své přátelské povaze je velice oblíbený a všem (nebo těm, které považuje za své přátelé) přídává koncovku 'cchi' za jméno a dokáže vyčíst pocity ostatních. Mhhh, sexouš yes. Mezi jeho speciality patří rychlé napodobování technik soupeřů. Má zvláštní vztah s Aominem, protože spolu často soupeřili jeden na jednoho a zná dokononale jeho hrací styl. Dabuje ho Kimura Ryouhei.

Je zvláštní, jak někdo tak na povrch chladný a stoiký jako Midorima Shintarou může věřit v horoskopy, které poslouhá každý den a vždy si sebou nosí nějaký předmět pro štěstí (např. krabičku se šaškem nebo velkého plyšáka). Je velice pověrčivý a striktní. I přes to, že nedává najevo žádné city, v duchu se velmi zajímá o ostatní a je ochoten jim pomoc, i přesto, že jsou to jeho rivalové. Byl nejlepší střelcem z GZ a dokáže vstřelit koš i z druhé strany hřiště. Paradox je, že vychází velmi dobře s Takaem Kazunarim, novým partnerem na Shuutoku, který je velice otevřený a vždy připraven pro každou bláznou věc. Dabuje je Ono Daisuke (asdfghjklkjh).
(lol je to náhoda, že tam jsou tři dabéři jménem Ono.)

Aomine Daiki. Předchozí 'světlo' Kuroka se z dob Teikou změnil k nepoznání. Nejsilnější hráč z GZ je velmi arogantní a agresivní, dělá si co chce a se svými spoluhráči z Too Gakuen moc nevychází. Jediný kdo ho dokáže zkrotit je manažerka Too a kamarádka z dětství, Momoi Satsuki.

Další dva, Murasakibara a Akashi se v hlavní sérii ještě neobjevili (pokud nepočítáte krátké mihnutí Murasakibary). Ale Akashi vypadá mhhh, pěkně 8D A navíc, dabuje ho Kamiya Hiroshi!
Hodnocení:
LOL ten příběh je takový vyupgradovaný Prince of Tennis XD Je to téměř stejné, jen rychlejší děj, je tam navíc ta Generace zázraků a jejich minulost, postavy jsou podobné, i když rozdělené do jiných týmů :DD Ale je to humorné, má to pěknou animaci a ty zápasy jsou super 8D I když na začátku vždycky moc kecají. Miluju ty postavy, které mají dobrou interakci. Fakt. Prostě se mi zdá, že ae autor podíval na PoT a znásobil to (např. emoce, grafika, historie) :D No, ale manga ještě neskončila, takže jsem zvědavá jak to skončí. Takže se mi to líbí. Moc moc. (ale ještě neporazil PoT :D) Je tam hodně cheesy scén a scén, které se snaží hrát na vaše city?
Co se mě trochu štve, že je to příliš zaměřené na Kuroka a Kagamiho. Jako jasně, jsou to hlavní postavy, ale vždycky to jsou oni, co rozhodnou zápas, co mají nějaký problém a tak :D Doufám, že se dál objeví víc scén s GZ.

Na internetu jsem viděla, jak kdosi psal:
Prince of Tennis - autor rozlil olej a dál fanynkám sirky.
Kuroko no Basuke - autor založil velký oheň a fanynky nestihly najít sirky. Vyložte si to jak chcete. No. spíš jsem hodně biased :D