Recenze

Kuroko no Basuke (anime)

8. prosince 2012 v 21:34 | Maya
Název: Kuroko no Basuke (Kurokův basket)
Autor mangy: Tadatoshi Fujimaki
Počet dílů: 25 (druhá série přijde 30. 3. 2013)
Délka dílu: 24 minut
Žánr: sport, školní, humor

Příběh:
"On je stín. Stín se stává silnějším, čím silnější jeho světlo. Ale tvé světlo je příliš slabé." (Aomine Daiki)

Basketbalový svět je znal pod jménem Generace zázraků. Bylo to 5 neuvěřitelně talentovaných hráčů ze nižší střední Teikou, kteří dominavali juniorské lize. Ale málokdo ví, že do této generace patřil ještě tajemný šestý hráč, kterého respektovali a považovali za stejně silného. Kuroko.

Ale co bylo, bylo. Začíná nový školní rok.

Kagami Taiga. 16 let. 190 cm. 82 kg.
Právě se vrátil z Ameriky a nastupuje do prváku na střední školu Seirin. Miluje basket a chce se stát nejlepším hráčem Japonska, přidává se proto do basketbalového klubu, kde se setkává se svými budoucími spoluhráči, trenérkou a taky neviditelným Kurokem. Doslova. Při první schůzce všichni vyjeknou, protože se mezi nima z ničeho zjevil kluk. Kuroko. Jako by se jen tak zhmotnil ve vzduchu.

A: J-J-J-JAK SES SEM DOSTAL?!?!?!
Kuroko: Ale já jsem tu byl pořád...

Kuroko Tetsuya. 16 let. 168 cm. 57 kg.
Se svou výškou a postavou nikdo nevěří, že by mohl být dobrý v basketu. Lidé ho často přehlížejí, protože je velmi tichý, téměř neviditelný. Ale právě díky své neviditelnosti a rychlým 'passům' si ostatní uvědomí jeho sílu a stane se tak jedním z nejdůlěžitějšíh hráčů týmu. Šílená sadistická trenérka, kapitán-kdysi-delikvent, kopie Roye Mustanga s hloupými vtipy, BaKagami, Kuroko a další začínají nový školní rok s cílem vyhrát Interhigh a mistrovství Japonska. Do cesty se jim postaví Kurokovi býval spoluhráči z Generace zázraků a jak se příběh rozvíjí, odhaluje se jejich společná minulost. Změnili se. Bývalí spoluhráči a přátelé se teď utkají proti sobě.

Postavy:
Kuroko Tetsuya he hlavní postavou příběhu a je zvláštní tím, že ho většinou nikdo nikdy nevidí, čímž způsobuje celkem komické situace. Jeho kousavá upřímnost dokáže často rozzuřit Kagamiho, zatímo on zůstává věčné klidný a netečný. Má psa jménem Number 2, protože mají stejné ovalné modré oči. Jeho specialitou v basketu je neviditelnost a rychlé passy, ale má krátkou výdrž a neumí se ani trefit do koše. Jeho současným partnerem 'světlem' je Kagami, zatímco on je stín. (kuroko - 'černá osoba' značí postavy v černém oblečení, které působí v tradičních japonských divadlech a např. upravují kulisy) Jeho předchozím partnerem byl Aomine Daiki. Dabuje ho Ono Kensho, kterého můžete slyšet např. v roli Harryho Pottera.

Druhou hlavní postavou je Kagami Taiga, temperamentní, ambiciózní a agresivní nový talent Seirin. Chce porazit Generaci zázraků a udělá pro to cokoli. Jeho specialitou je síla, vysoké skoky a dunky. Přezdívá se mu BaKagami (baka - debil :D). Za svého největšího rivala považuje Aomineho Daikiho, protože si jsou velice podobní - jak v basketu, tak vzhledem a osobností. Dabujeho Ono Yuuki.
Zleva: Murasakibara Atsushi, Kise Ryouta, Midorima Shintarou, Kuroko Tetsuya, Aomine Daiki, Akashi Seijurou
Generace zázraků:
Jako první se objevuje Kise Ryouta, který přešel na Kaijou High, kromě basketu se věnuje v modellingu a je dobrý ve všem, na co šáhne. Díky své přátelské povaze je velice oblíbený a všem (nebo těm, které považuje za své přátelé) přídává koncovku 'cchi' za jméno a dokáže vyčíst pocity ostatních. Mhhh, sexouš yes. Mezi jeho speciality patří rychlé napodobování technik soupeřů. Má zvláštní vztah s Aominem, protože spolu často soupeřili jeden na jednoho a zná dokononale jeho hrací styl. Dabuje ho Kimura Ryouhei.

Je zvláštní, jak někdo tak na povrch chladný a stoiký jako Midorima Shintarou může věřit v horoskopy, které poslouhá každý den a vždy si sebou nosí nějaký předmět pro štěstí (např. krabičku se šaškem nebo velkého plyšáka). Je velice pověrčivý a striktní. I přes to, že nedává najevo žádné city, v duchu se velmi zajímá o ostatní a je ochoten jim pomoc, i přesto, že jsou to jeho rivalové. Byl nejlepší střelcem z GZ a dokáže vstřelit koš i z druhé strany hřiště. Paradox je, že vychází velmi dobře s Takaem Kazunarim, novým partnerem na Shuutoku, který je velice otevřený a vždy připraven pro každou bláznou věc. Dabuje je Ono Daisuke (asdfghjklkjh).
(lol je to náhoda, že tam jsou tři dabéři jménem Ono.)

Aomine Daiki. Předchozí 'světlo' Kuroka se z dob Teikou změnil k nepoznání. Nejsilnější hráč z GZ je velmi arogantní a agresivní, dělá si co chce a se svými spoluhráči z Too Gakuen moc nevychází. Jediný kdo ho dokáže zkrotit je manažerka Too a kamarádka z dětství, Momoi Satsuki.

Další dva, Murasakibara a Akashi se v hlavní sérii ještě neobjevili (pokud nepočítáte krátké mihnutí Murasakibary). Ale Akashi vypadá mhhh, pěkně 8D A navíc, dabuje ho Kamiya Hiroshi!
Hodnocení:
LOL ten příběh je takový vyupgradovaný Prince of Tennis XD Je to téměř stejné, jen rychlejší děj, je tam navíc ta Generace zázraků a jejich minulost, postavy jsou podobné, i když rozdělené do jiných týmů :DD Ale je to humorné, má to pěknou animaci a ty zápasy jsou super 8D I když na začátku vždycky moc kecají. Miluju ty postavy, které mají dobrou interakci. Fakt. Prostě se mi zdá, že ae autor podíval na PoT a znásobil to (např. emoce, grafika, historie) :D No, ale manga ještě neskončila, takže jsem zvědavá jak to skončí. Takže se mi to líbí. Moc moc. (ale ještě neporazil PoT :D) Je tam hodně cheesy scén a scén, které se snaží hrát na vaše city?
Co se mě trochu štve, že je to příliš zaměřené na Kuroka a Kagamiho. Jako jasně, jsou to hlavní postavy, ale vždycky to jsou oni, co rozhodnou zápas, co mají nějaký problém a tak :D Doufám, že se dál objeví víc scén s GZ.

Na internetu jsem viděla, jak kdosi psal:
Prince of Tennis - autor rozlil olej a dál fanynkám sirky.
Kuroko no Basuke - autor založil velký oheň a fanynky nestihly najít sirky. Vyložte si to jak chcete. No. spíš jsem hodně biased :D

Uta no Prince-sama: Maji Love 1000%

28. června 2012 v 18:30 | Maya
Název: Uta no Prince-sama: Maji Love 1000% / うたの☆プリンスさまっ♪ マジLOVE1000% (UtaPuri) (Prince of Songs: 1000% Real Love)
Vznik: červen 2010 (hra), červenec 2011 - září 2011 (anime), manga
Počet dílů: 13
Žánr: shoujo, hudební, školní, komedie, romantika
Příběh:
Akademie Saotome. Preštižní internátní škola pouze pro ty nejlešpí skladatele a budoucí idoly. Škola plná hudby, místo, kde se může stát cokoli, ústav, kde je ředitelem popová hvězda, která zlomila všecny hudební rekordy, profesory jsou herci a zpěváci, co se převlíkají za ženské a vůbec, je to ráj. Nanami Haruka byla na Akademii přijata a má jediný sen, stát se skvělou skladatelkou a složit pro svého idola Hayata píseň. Ovšem konkurence je velká a každý rok, může debutovat jen jeden pár, jeden skladatel a jeden idol. Haruka se o to pokusí, ale koho si vybrat do dvojice? Je tu přátelský Otoya, tradičně založený Masato či lamač dívčích srdcí Ren. A co Tokiya, mladší dvojče Hayata, jejího idola. Je to opravdu dvojče? Nebo .. je to snad převlečený Hayato? 6 krásných princů svedou boj o Haruku a nejen to! Pomalu se dozvídámě o jejich minulosti, slabostech, láskách... Anime plné hudby, tance, radosti a přátelství. Vzniklo původně ze hry Uta no Prince-sama (těch her je teď asi 6?) pro PSP od firmy Broccoli. Má i manga adaptaci.

Hodnocení: 9 / 10
Já jsem poslední tři roky strašně upnutá na Prince of Tennis, takže je těžké mě nalákat na jiné anime, většinou mě přestane bavit kvůli příběhu, postavám či humoru, Uta no Prince-sama bylo první co mě začalo bavit a shlédla jsem ho asi za 3 dny. (Kuroshitsuji co mám celkem ráda, mi trvalo půl roku) Úžasný soundtrack i character songy, dobře vybraní seiyuu (dabéři) /haha, pár mých oblíbených/, dokonalá barevná animace (hýří to barvami), dobrý fanservis :D Děj je celkem fajn, není zas nijak převratný, spíš se zabývá vývojem těch postav něž nějakými dramatickými scénami. Haha, hodně věcí mi tam připadalo podobných jako v Prince of Tennis (třeba osobnosti postav, protože každá postava je tam speciální) a třeba Jiguji Ren je úplný Atobe Keigo z TeniPuri XD (stejný dabér, stejná osobnost, bohatý, talentovaný a svůdce dívčích srdcí :DDD)


Horní řada zleva: Shinomiya Natsuki, Kurusu Shou, Jinguji Ren
Dolní řada zleva: Ittoki Otoya, Ichinose Tokiya, Hijirikawa Masato

Postavy:
Hlavní postavou je Nanami Haruka, typická hlavní hrdinka shoujo anime - stydlivá, vlemi slušný, tichá a svysokým hláskem, která dokáže změnit svět svou milou povahou, pílí, odhodlaností a nešikovností. Trochu mě irritovala, ale ke konci byla fajn :) Dabuje ji Sawashiro Miyuki. Nejsem fanoušek takových pištivých hlásků, ale odvedla dobrou práci, to musím uznat

Třída A:
Ittoki Otoya je Haručin první přítel a partner.Vždy usměvavý a kamarádský, postaví se na Haručinu stranu kdy to nejvíc potřebuje. Sdílí pokoj s Tokiyou ze třídy S.
16 let, Beran, kytara, fotbal.
Dabuje ho mladý a střelený Terashima Takuma, který se proslavil až v poslední době, kdy získal hlavní role v Idolmasteru (Amagase Touma), či Tentei Opera Milky Holmes (Ishinagare Souseki).

Jedním z nejbohatších studentů na dědic firmy Hijirikawa Financial Group, Hijirikawa Masato. Byl vychován v přísné, tradičně založené rodině a proto je spíše rezervovaný, narozdíl od sévho rivala, zároveň přítele a spolubydlícího Rena.
17 let, Střelec, klavír, šití (wtf :D).
Jeho seiyuu je Suzumura Kenichi, kterého jste určitě slyšeli v roli Hitachiina Hikaruho z Ouranu, Ryuutara z Kamen Rideru Den-O, má hlavní rle v D.Gray-manu, Gintamě, Gokusenu, Hikaru no Go a podobně, je super známý a možná jste nedávno slyšeli o jeho sňatku s dabérkou Sakamoto Maayou (Ciel z Kuroshitsuji :D)

Shinomiya Natsuki je skrytý talent. I když je z nich téměř nejstarší a půspbí téměř jako dospělý, má slabost pro malé a roztomilé věci a rád navléká svého spolubydlícího Shou-chana do různých roztomilých oblečků a podobně. Vypadá mile, dokud mu nesundáte brýle. To se pak projeví jeho druhá osobnost, Satsuki. Chladný, násilný, ale neuvěřitelně nadaný skladatel.
18 let, Blíženec, viola, vaření. Dabuje ho Taniyama Kishou, kterého můžete znát ze Special A (Saiga Yahiro), či La Corda D'Oro (Tsukikomori Len).

Třída S:
Ichinose Tokiya je Hayatovo mladší identické dvojče. Možná. A možná ne. Narozdíl od šíleného Hayata je klidný, nedává na sebe znát své emoce, možná až chladný. Je to perfekcionista. Má skvělý hlas, rytmus a cit pro hudbu, ale vytýká se mu, že do svých písní nedává své srdcem narozdíl od svého bratra, kterého nemá rád. Má tajný druhý život.
17 let, Lev, zpěv, čtení.
Jeho dabérem je Mamoru Miyano. Původně herec, který začínal jako vedlejší role v muzikálu TeniMyu (:D) se tam nechal někým přesvědčit a zkusil jít dabovat. Za těch ani ne 10 let posbíral téměř všechny seiyuu ceny a je nejlépe placeným mužským dabérem za rok 2011 (za ty předtím, se téměř vsadím, že taky). Znát ho můžete jako Lighta Yagamiho z Death Note, Zera z Vampire Knight či Tamakiho z Ouranu. Je mladý (29), takže má celkuo kariéru ještě před sebou. Mhhhh. Už se těším.

Jinguji Ren je synem z bohaté a známé rodiny Jiguji, vlastnící Jinguji Financial Group. Pěkný, bohatý, tráví čas flirtováním s dívkama. Haruku nazývá 'malou ovečkou'. V dětství se přátelil s Masatem, ovšem odcizili se a i přesto, že spolu sdílí pokoj, jsou si rivaly (úplný odlišný styl života, povaha i názory). (Stejně se mají rádi, to jen naoko, znáte to :DD)
18 let, Vodnář, saxofon, šipky
Ren je sexy (hlavně když hraje na sax) a má i sexy hlas :D Dabuje ho Suwabe Junichi, jehož pěkný hluboký hlas jste mohli vidět v Bleachi (Grimmjow), Kuroshitsuji (Undertaker), FMA (Greed), Kuroko no Basuke (Aomine Daiki) a samozřejmě, Prince of Tennis (diva všeho Atobe Keigo). Haha. Jo a je šílený. Určitě to nemá v hlavě pořádku. Nicméně, na pódiu dokáže vytvořit skvělou atmosféru, na pódiu je King on.

Prckem skupiny je Kurusu Shou, kterému říkají ochibi-chan, což přímo nesnáší. Je enrgetický, přátelský a dětský, taky roztomilý, což ho činí častou obětí Natsukiho pokusů (aka nacpat ho do roztomilých dívčích šatů). Je taky jeho kamarádem z dětství a sdílí spolu pokoj. Bohužel? Bohudík?
16 let, Blíženec (sdílí narozeniny s Natsuki, ten je ale o rok starší), housle, nakupování.
Dabuje ho Shimono Hiro, o kterém slyším poprvé, ale zdá se být celkem populární, když je téměř jeho každá role hlavní :D Zase tu je Special A (Tadashi Karino), Sket Dance Sasuke Tsubaki) a další.

Ahaha, prostě krásní bishíci, jen si projděte Google, Tumblr, MiniTokyo a podobně. Pořídila jsem si jednu hru (jen chci najít tu první), tak už se těším, až si to zahraju (musím najít fungující emulátor :D)

Písničky (ti seiyuu jsou hodně dobří :D kyž to porovnám s ostatníma anime. Navíc někteří mají lepší hlas než ti rádoby zpěváci v showbyznysu)

Mají jich celkem hodně, na to, jak krátce to běží :D Potřebuju nějaký seznam. Možná se podívám i na koncert, co se vzpamatuje internet :D

Jedna recenze nestačí, aneb Prince of Tennis po dvou letech, z jiného úhlu pohledu! :)

26. července 2011 v 21:16 | Maya :)
Už to jsou dva roky, co jsem napsala recenzi na PoT (tehdy trochu zaujatou), tak teď potřetí a zase jinak (a ještě zaujatější)! :D Aneb vychvaluju do nebes. Epic spam fotek. Obdivuju toho, kdo to bude číst. (já bych to nedělala, ale baví mě to psát)

Radost z vítězství.
Boj a krev.
Rivalové a zároveň přátelé.
Strach.
Mír.
Přátelé.
Crossdressing.

Toto a mnoho jiného najdete v Prince of Tennis. Bude se bát a radovat, smát a plakat, nebo si budete trhat vlasy z toho, jak budete fanadit svým oblíbencům.

"Ale podívej se! To je ten týpek o kterém mi pověděl Kenya! S obrovským tělem, s prsty, ze kterých mu kape jed, a se třema očima, kterýma tě prohlédne! Obr, který přišel z Ameriky! Je to Koshimae!" (Kintarou Tooyama, Nationals - Semifinále)

Přesně tak. To je hlavní hrdina tohoto anime, Echizen Ryoma ("Koshimae"), který se z Ameriky vrácí do Japonska. Tmavovlasý a malý prvák nepřitahuje pozornost svým vzhledem, ale svými tenisovými schopnosti na své nové škole Seishun Gakuen, zkráceně Seigaku. Když porazí několik regularů (regular, člen, který reprezentuje klub na turnajích) z klubu, není pochyb o tom, že se stane jedním z nich. Jeho jméno brzy proletí tenisovým světem a Seigaku dostává naději, že by mohli letos konečně vyhrát titul nejlepší školy v Japonsku.

"Slibuji, že spolu vyhrajeme Nationals." (Nationals = Mistrovství Japonska) (Tezuka Kunimitsu)

Slib, který dal kdysi kapitán Seigaku svému příteli, to, že vyhrají Nationals pořád platí a letos, kdy mají Seigaku novou posilu, mají největší šance na uskutečnění tohoto slibu. Jejich cesta vypadá slibně, lehce smetnou soupeře z městského a okresního kola, ale čím se dostávají dál, potkávají se s nejlepšími tými ze všech koutů kraje i Japonska. V Kantou Taikai (Turnaj Kantou) jejich soupeři jsou Hyotei, soukromá škola v čele s bohatým a egoistickým Atobem, tajemný tým Fudomine, přátelskými Rokakku, či dosavadnímu, tenisovému světu vládnoucímu týmu Rikkai.

Vyhrát proto Nationals nebude jednoduché. Během tenisových tréninků a zápasů musí zvládnout vypořádat se se svým vlasními životem a problémy, se vztahy, minulostí, nemocemi.

Podaří se jim tom?
"Z rivalů se stávají přátelé..." (z nějakého doujinshi)

Mezi jednotlivými koly, se uskuteční zároveň zápas Ameriky s Japonskem (filler, ale stejně dobrý) a nejlepší členové ze všech škol jsou pozváni na soustředění, kde jen pár z nich budou moci reprezentovat Japonsko. Aby proti nim vyhráli, musí spolu spolupracovat! Jenže, rivalové jsou pořád rivalové, ze dne na den nevyprchá zášť a zloba některých lidí, vše se na soustředění komplikuje nehodou Kirihary Akayi, který je shozen ze schodů. Kdo to udělal? Je hodně lidí, kteří by se ho chtěli zbavit.

Potom pokračuje Nationals, kde se Seigaku potkávají s dalšími rivaly. Hipísáckými Shitenhouji, nebezpečnou Higou z Okinawa a Nagoya Seitoku, v cestě jim stále stojí Hyotei a Rikkai. Kdo z koho?

Po Nationals pokračuje manga New Prince of Tennis, kde jsou nejlepší tenisté pozvání na soutředění U17 (Under 17), kde většina z tenistů jsou z vyšší střední (oni jsou z nižší střední) a proto jsou tam nevítání. Chtějí ovšem dokázat, musí držet pospolu, protože jsou tam utlačování svými staršími. Jen ti nejlepší však mohou zůstat...Trenéři jim rozkážou aby se rozdělili do dvojic. Mysleli si, že budou hrát čtyřhru. Ale byli donuceni hrát proti sobě...Jen ti nejlepší mohou zůstat na soustředění. Co si vyberete, zůstat na soustředění a porazit svého nejlepšího kamaráda, nebo mu přenechat místo a jet domů? Ti, co vypadli, místo, aby jeli domů, jsou odvezeni někam hluboko do lesa...

Konec děje, dále si to musítě přečíst :D

"Asi zdrhnu do jiného týmu, v tomhle jsou divní."
"V každém týmu je to úplně stejné." (z Rikkai doujinshi)

Proč mezi tenisty pobíhá tolik divných lidí? Tak třeba ten brazilec, co si před zápasem holí hlavu. Nebo ten, který má obvázanou ruku, že by pod tím něco skrýval? No a co ten, co vyrábí zeleninové džusy na zlepšení kondičky...nestrkává do ní náhodou živé brouky? Kdo si ho viděl! Panebože, jsou fakt divní.

Co se mi na Prince of Tennis líbí, jsou do detailu propracované charaktery a postavy. Každý z nich je něčím speicální, každý z nich má nějakou hlášku, nebo něco, co ho charakterizuje. Jejich oficiální jsou podrobnější než z jakéhokoli jiného anime, od data narození, přes rodinu, číslo v třídním rozpisu, jejich kluby, přes číslo nohy, značku jejich 5 tenisových raket a bot k jejich oblíbeným skupinám, jaké holky mají radi a kde by si nejdraši dali rande. Ano a ty nejlepší postavy mají i podrobný timeline, aneb co dělali e dvou, pěti či deseti letech xD
"Awww, ten je krásný, roztomilý, bože, asi ho samou láskou sním!" (fanynky z celého světa? Ale možná to zaznělo i z PoT od Tomoky)

Vysocí, hubení, silní a krásní, ideální chlapi (ale sakra, je jim jen 14?! Většina z nich vypadá tak na 17 a jsou i případy, co vypadají na 50 xDD). A navíc, mají osobnost! I přes své divné stránky a slabé stránky, ano, jsou arogantní, namyšlení, ale taky obětaví a laskaví, nejsou zas tak špatní. A navíc ty jejich hlášky. Pěkná animace, dobrý dabing, to je plus. Občas absurdní tenis (že by někod zabil dinosaury) se některým lidem nelíbí a dávají tomu mínus, já však preferuju vztahy a interakce mezi postavami, takže...

Navíc se mi líbí jejich bonusy fanynkám :D Nehorázně moc videoher (kde si můžete udělat svůj harém, milostný trojúhelník nebo chodit se svou oblíbenou postavou), pokračování série New Prince of Tennis a Houkago no Ouji-sama, každý druhý třetí měsíc vydají dvě singly, bonusy jménem PairPuri (jak DVD tak knižní verze) a člověk se nemůže nabažit a potřebuje víc a víc :D

Základní info:
Název: Tenisu no Ouji-sama/Prince of Tennis
Rok: Manga (1999 - 2008), nová manga (2009 - ???, kua, vychází to 2 roky a má to jenom 55 dílů až doposud)
Anime (základní série: 2001 - 2005;, ale vychází až do teď OVA a nové PairPuri)
Autor: Konomi Takeshi (patřil kdysi mezi nejbohatší Japonce :D)
Hodnocení: 5/5 (možná to bude má zaujatost, protože to je mé nejoblíbenější anime :D)

Nějak se mi do toho anime před dvěma lety nechtělo, ale zjistila jsem, že tam hrálo hodně mých oblíbených herců hraje, tak jsem se hecla. Sjela jsem všech 178 epizod, včetně všech OVA a filmů během 2 týdnů. Nekecám. Seděla jsem u toho od 9 ráno až do 1 večer/ráno a nemohla jsem se od toho se ségrama pustit. Nepřišlo mi to nějak absurdní nebo tak.

Hodně lidí se toho anime bojí, buď kvůli názvu, délce, nebo protože to je sport apod. Někteří tomu dávají mínus kvůli občas nelidskkému tenisu (ano, 14tiletí chlapci umí skákat 3 až 5 metrů vysoko a jejich podání může dosahovat 215 km/h), ale o to je to zábavnější :D
Navíc tam pobíhají pěkní chlapci xD
Každá si najde toho svého :D /nebo svůj pár/ A svoji školu. Lidé často znají jenom Seigaku (hlavní škola), což je často důvod, proč se jim to anime nelíbí (nebo důvod, proč to zase milují). Ne, že by byli špatní, ale všechny štve, že jsou prostě perfektní a všechno...KDyž se budete dívat dál, narazíte na další školy...Jako Rikkai (ty miluju já :D). Podle mého průzkum na LiveJournalu, nejoblíbenějšími školami jsou Hyotei a Rikkai (dostali stejný počet hlasů), pak Seigaku a Shitenhouji (rozdíl jednoho hlasu).

Hodnocení na animenewsnetwork :)
Z 1253 hlasů to vypadá takto:
195 - Mistrovský kousek
265 - Výborné
308 - Velmi dobré
225 - Dobré
104 - Decentní
62 - Dá se
25 - Ne tak dobré
35 - Slabé
20 - Špatné
7 - Děsné
7 - Nejhorší vůbec

Snad to nebude zas tak špatné. Myslím, že je to dobré :D

Anime:
+ Prince of Tennis (TV série)
+ Prince of Tennis: National Tournament (OVA)
+ Prince of Tennis: Zenkoku Taikai - Semifinals (OVA)
+ Prince of Tennis: Zenkoku Taikai - Finals (OVA)
+ Prince of Tennis: A Day on Survival Mountain (OVA)
+ Prince of Tennis: Futari no Samurai (film)
+ Prince of Tennis: Atobe no Okurimono (krátký film)
+ Prince of Tennis Liveaction
+ Prince of Tennis: Another Story I - Kako to Mirai no Message
+ Prince of Tennis: Another Story II - Ano Toki no Bokura (vyjde až v srpnu a říjnu 2011)
+ Prince of Tennis: Eikoku Shikiteikyuu-jou Kessen! (film, vyjde AŽ 3. září 2011)
+ PairPuri (krátké filmy, bonusy a charakter info, zamřují se vždy na 2 postavy)

Manga:
+ Prince of Tennis
+ Houkago no Oujisama (crack manga)
+ New Prince of Tennis (sequel na Prince of Tennis, to má dobrý děj :D)
+ PairPuri (měsíční kniha, kde jsou profily, ankety, komiksy, informace o charakterech apod, zaměřuje se na 2 postavy)
+ Prince of Tennis Artbooks
+ Prince of Tennis Fanbooks

CD & DVD:
Vydali asi přes..no teď to bude asi 250 singlů, alb, včetně alb pro charitu apod. Stačí? NEslyšela jsem to celé, fakt ne :D Ale zpívají dobře a lámou i rekordy v Oricon žebříčku. Jsem na ně hrdá :)

Videohry:
Tak..25 Nintendo her a podobně, buď tam můžete hrát tenis, nebo balit kluky :D

Koncerty:
+ TeniPuri 100 Marathon
+ TeniPuri Festa 2009
+ TeniPuri Festa 2011

Dabéři postav zpívají a dělají různé kraviny a tnačí na koncertech, které miluju :D Viděla jsem všechny (i když ty první dva ne celé), TeniPuri Festa 2011 jsem viděla celé a je to prostě úúúžasnéé <3 Jejich seiyuu jsou stejní magoři jako ty postavy :D

Muzikály:
Muzikály se jmenují zkráceně TeniMyu, kde se vystřídalo přes 130 herců ve dvou sériích v několika generacích. Většinou to je doupě pro nadějné a talentované herce, věština z nich to někam dotáhla :D Muzikálů je asi 24 a zrovna teď se nějaký hraje, vydávají písničky a CD jako Musical Best Actors Series, k jednotlivým muzikálům a Supportery.

Postavy a školy:
Rozdělím to podle škol, ať je to jednodušší. Hlavní školou je Seigaku (uprostřed, zářivě modří).
Jejich hlavními rivaly jsou Hyotei (vlevo, šedo modří, spíše šedí) a Rikkai (popř. RikkaiDai, vpravo, žlutí) :D To jsou hlavní školy, a taky samozřejmě nejsilnější. 4 hlavních škol uzavírá Shitenhouji, hipísáci z Osaky (uvidíte potom).
To jsou další rivalové, ale ne tak podstatní, jsou bílí :D Yamabuki.
Fudomine.
Rokkaku.
Shitenhouji.
Higa.

Recenze na Prince of Tennis

29. srpna 2009 v 17:17 | Majka-san^^
Prince of Tennis. Většinu lidí při výběru anime si tohle anime nevybere, protože je odradí
ten název. Jestli je neodradí název, odradí je to, že to je o tennisu. Tennis je přece (já jsem si to myslela) nudná hra. Ale tohle není obyčejný nudný tennis.
potpb0205gb1ar.jpg
Hlavní zástupci škol které se v PoT objevují :)

Příběh:
Ryoma Echizen je talentovaný dvanáctiletý tennista. Vrací se z Ameriky zpátky do Japonska. Začne tam chodit do školy jménem Seishun Gakuen neboli Seigaku, která má hodně dobrý tennisový klub. Hned ze začátku dokázal porazit dva regulary(elita týmu) a dostal se do osmičleného regular týmu, který reprezentuje školu na různých turnajích. Začínají hrát na turnajích, postupují od Tokijského turnaje, přes okresní, přes Kantou turnaj, až do konečného Národního turnaje...
Během cesty na Národní turnaj se Ryoma snaží za pomoci ostatních najít svůj styl hryl. Celou dobu totiž kopíroval svého otce, slavného tennistu. Jeho cílem je ho porazit..ale jak má kopie porazit originál?

Jejich příběh je docela jednoduchý, vtipný a hlavně napínavý. Já když jsem to sledovala tak jsem se od toho počítače nemohla odtrhnout a přistihla jsem se jak fandím Seigaku, Hyotei..nebo jiným školám. Taky fillery jsou dobré. Já fillery sice nemusím ale tady jsem je snad milovala. A kdo ne? V některých fillerových dílech se postavy prostě změnili na chibíky řešili problémy každodenního života. Nebo dobrý byl taky díl kde se objevil milostný trojúhelník ze ktrerého se vyklubal milostný čtverec. Jedním velkým fillerem byl Juniorské Výběrové Soustředění, kde se sjeli nejlepší školy z Kantou a trénovali spolu a pak bojovali proti Americe.

Postavy:
Teda mě se postavy strašně líbí. Jak vzhledově(xD) tak povahově. Všechny postavy se pořád a pořád vyvíjejí. Většina postav jsou většinou nejdříve ukázána v špatném světle, ale pak se zjistí že zas tak špatní nejsou. Každá postava je speciální svoji povahou, třeba Ryoma, klidný(a arogantní) za všech okolností, nebo Taka, milý, jemný a tichý, ale když do ruky dostane raketu, změní se v agresivního a hlasitého člověka.
Musím říct že mám ráda většinu postav...Ale nemám mmoc ráda holky které se zde objevují. Třeba Tomo nemám ráda, vážně mě štve to její ječení typu: Ryoma-sama!Ryoma-samaaa! Nemusím moc Sakuno, než ze sebe něco vymáčkne je půlka dílu pryč. Naštěstí se tam moc holek neobjevuje xD
Seigaku.jpg seigaku image by Mizuki_Hiyory

Tennis:
Jo, mě tennis nikdy nebral. Ale po tom co jsem zhlédla tohle anime musím říct že tennis je fajn :) Zpočátku tam jejich tennisové zápasy nějak moc neukazují, jen nějaké jejich speciální techniky a pak ukážou že vyhráli a konec. Ale později začala ukazovat skoro celé zápasy..a vážně to je super. Mě se strašně líbí jejich techniky a tak..třeba Pile Mirage, formace kdy dva tennisté stojí za sebou a nikdo neví kterej z nich odpálí míček. Nebo Hakugei nebo akrobatický tennis Eijiho a Gakuta..ale nebudu to psát všechno, co?
Ale je pravda že to není úplně reálný tennis..možná proto Prince of Tennis označují za tennisového Naruta. Možná proto to není nuda. Ale víte co mě štve?(Nemůžu Prince of Tennis pořád chválit, že?) Že Ryoma vyhrává všechny zápasy...pan Konomi ho asi moc miluje :D

Hudba:
Hudba je skvělá. Openingy, endingy, hudba v pozadí..a nejlepší jsou asi písničky nazpívané samotnými postavami(nebo spíš jejich seiyuu). A těch písniček mají tolik, že nevěřím že je někdy všechny uslyším. Hodně se mi líbí Wonderful Days, písnička pro Tezuku, nebo Next Gate od dvojice Shishido a Ootori..je toho hodně.

Takže, shrňme to...tohle anime je úžasné, skvělé(to jsem mohla napsat rovnou,co) a kdo se na něj nepodívá tak neví o co přichází.
Muhehe, více informací(jestli chcete) tady x)
 
 

Reklama